Обмежений простір вносить свої корективи в планування розстановки меблів в однушке. Крім того, може істотно змінитися дизайн. Необхідно все розставити таким чином, щоб в квартирі було затишно перебувати, при цьому був вільний простір і вистачало меблів для всіх потреб. Якщо грамотно підійти до вирішення цього питання і правильно виставити візуально акценти, то вийде в одній єдиній кімнаті в квартирі організувати і спальне місце, і робочу зону.
Більшість хрущовських одиничок в нашій країні мають невелику кухню, суміщений санвузол, низькі стелі. Але навіть в такій ситуації одна кімната може бути широкою, що дозволить розмістити велику кількість необхідних меблів, обладнати кілька зон. Наявність лоджії або балкона дозволить використовувати його для розширення простору.
Досить-таки неординарним рішенням буде об'єднати кухню і лоджію. У даній статті ми розглянемо особливості обладнання однокімнатної квартири, розглянемо, які меблі найкраще купувати в однушку і як її гармонійно розставити.
Будь-яке житло має давати відчуття комфорту і затишку, і створити таку обстановку можна навіть в однокімнатній квартирі. Але потрібно пам'ятати, що в такому випадку головну роль грає не стільки предмети інтер'єру, скільки правильне їх поєднання і розстановка, раціональність використання тих або інших меблів. Всі вироби потрібно підбирати самостійно, з урахуванням особливостей самої квартири.
Перед тим, як відправитися в меблевий магазин, потрібно:
Для багатьох людей гостро стоїть питання про розміщенні всіх наявних у них речей. Відповідно, потрібно знайти місце, де вони будуть зберігатися.
Найчастіше таким місцем є:
Важливу роль відіграє загальний інтер'єр і свіжість ремонту. Часом буде нераціональним купувати нові меблі, заздалегідь не зробивши ремонт. У деяких випадках не вийде підібрати вироби під відтінок шпалер, вони будуть просто губитися. Обов'язково потрібно брати до уваги освітлення в кімнаті, правильне розташування світильників і люстри кардинально змінює сприйняття меблів в квартирі.
Орієнтуючись на заздалегідь складений план розташування меблів, набагато простіше її вибирати, тому що відразу стає зрозуміло, що підійде, а що ні. На сьогоднішній день виробники виготовляють різну меблі, яка в невеликих квартирах виглядає компактно і стильно одночасно. Розглянемо основні види таких виробів.
Особливої популярності набули великі кутові дивани. Модульні означає те, що диван включають в себе ще додаткові елементи (стіл, крісло і т.д.). Потрібно відзначити невисоку вартість модульного варіанту. Купивши таку меблі, вийде повністю заповнити одну зі стін кімнати конструкцією, яка виконана з однотипних або різних системних модулів. Широка колірна гамма не залишить байдужим жодного потенційного покупця модульних меблів.
Велику популярність на сьогоднішній день набула меблі, яка може виконувати кілька функцій. Таким чином ви не тільки заощадите місце в квартирі, але ще і фінанси, так як не доведеться купувати декілька окремих виробів.
Найпопулярнішими моделями є:
Ще один спосіб максимально використовувати простір в однокімнатній квартирі - встановити шафу-купе на всю довжину стіни прямо під стелю. Навіть якщо в квартирі є ніша, така шафа не буде зайвим. Його перевага в великій кількості полиць і відсіків різних розмірів, що дозволить зберігати будь-які аксесуари та речі. особливо актуально на сьогоднішній день установка двохсекційного шафи-купе.
Перераховані види меблів гармонійно вписуються в однокімнатні квартири практично будь-якого планування.
У невеликій квартирі-студії розташувати правильно меблі не складе особливих труднощів. У такій квартирі добре буде виглядати вбудовані меблі, так як за рахунок розсувного механізму можна зберегти вільний простір. Такі меблі можна купити в магазині, але краще зробити індивідуальне замовлення, тоді вийде врахувати всі ваші побажання. Якщо квартира-студія має прямокутну форму, то шафи й полиці розміщують уздовж стіни, щоб центр був вільним.
Диван-трансформер буде добре виглядати посередині квартири або навіть уздовж стіни. З боку вікна можна розташувати тумбочку для різних дрібниць. Якщо площа квартири-студії дозволяє, то зону спальні та зону вітальні можна розділити за допомогою перегородки. Найважче в квартирі-студії облаштовувати передпокій. Справа в тому, що шафа з дзеркало не поміститися, доведеться обмежиться однією вішалкою.
Але можна встановити антресоль і туди класти самі громіздкі речі. Для взування підійде вузька лава або пуф. Щоб трохи розбавити атмосферу і додати в передпокій фарб можна повісити картину.
Виконати меблювання в такій квартирі на високому рівні досить важко. Планування в хрущовках абсолютно непродумана, так як кухня маленька, стелі низькі, стіни тонкі. Але є і переваги, наприклад, кімната в такій квартирі широка. тому можна поділити її на зони. Перед тим, як купувати меблі, потрібно орієнтуватися на кількість проживаючих в будинку людей. Якщо в квартирі хрущовці живе одна людина, то досить буде поділити кімнату на спальню і робочу зони за допомогою стелажа.
Якщо поміняти ліжко на функціональний диван, то вийде ще й вітальня. Використовуючи такі вироби можна істотно змінити зовнішній вигляд квартири. Для зонування простору краще використовувати візуальні прийоми, наприклад, велика кількість ламп або світильників, комбінування різних кольорів) або ж легкі пересувні ширми. При цьому потрібно стежити, щоб простір було поділено рівномірно.
Візьміть до уваги наступні рекомендації:
Величезну роль в облаштуванні однокімнатної квартири хрущовки грає наявність шафи купе. Його наявність в квартирі дозволяє вирішити відразу 3 питання:
При облаштуванні такої квартири найкраще купувати предмети інтер'єру невеликих або середніх розмірів. В іншому випадку інтер'єр буде безглуздо виглядати. Якщо шафа купе розмістити вздовж стіни, то по центру можна поставити розкладний стіл. Диван-трансформер краще поставити недалеко від столу, ближче до вікна.
Не варто забувати, що якщо хрущовка дуже маленька, то можна придбати кутову меблі. Кутовий диван не займе багато місця, крім того вийде задіяти кут кімнати. Навісні полки і тумбочки будуть виглядати вельми неординарно, при цьому буде створюватися відчуття легкості.
Одна з найгостріших проблем однокімнатних хрущовок - низькі стелі. Вплинути на цей нюанс можна візуально помінявши сприйняття кімнати. Наприклад, світлі тони шпалер або меблі яскравих відтінків значно розширює простір. Ще один варіант -оформлення хрущовки в східному стилі.
Низькі дивани, невеликі за розмірами шафи візуально збільшать відстань від підлоги до стелі. Установка подіуму, який так характерний для цього стилю, дозволить створити ще одне місце для зберігання. За допомогою полиць і стелажів можна розділити кімнату хрущовки на зони. Також, досить часто стелаж розміщують уздовж стіни, залишаючи виріз потрібного розміру для ліжка.
З появою в родині малюка у батьків виникає питання - як розставити меблі правильно, тому що для нього потрібно багато вільного простору. Оскільки можливості облаштування окремої кімнати немає, необхідно зонувати простір, причому зробити це так, щоб інші зони квартири не були меншими. Продумайте, де найкраще розмістити ліжечко, а де облаштувати ігрову зону.
Перед початком обладнання такої кімнати потрібно взяти до уваги наступні моменти:
Правильне меблювання квартири - процес непростий, потрібно заздалегідь продумати всі нюанси, щоб не відволікатися вже в процесі облаштування приміщення.
Коментарі 0
Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.
натисніть тут щоб увійти