Бажання прикрашати свій будинок природно і необхідно всім жінкам. Часом, щоб освіжити інтер'єр, розбавити його новими, соковитими фарбами, досить повісити на стіну парочку милих пейзажів, змінити обридлі чохли диванних подушок. Але переходячи від думок до дій, багато хто стикається з труднощами вибору. Асортимент тканин зараз просто вражає і зупинитися на чомусь одному досить складно. Та й чи потрібно? У даній статті хочемо розповісти про правила підбору текстилю для диванних валиків, а також зробити огляд найбільш поширених тканин, необхідних для нашої мети - створення стильної, декоративної думки.
Наближений до тіла текстиль має високі вимоги якості, забороняє використання шкідливих хімічних речовин для обробки і фарбування тканини. Однак, такий матеріал не має великої естетичної цінності, його часто замінюють на синтетику, яка більш різноманітна по дизайну, фактурі, квітам. У зв'язку з цим, пропонуємо виділити дві групи тканин, які використовуються зазвичай для пошиття диванних подушок.
Перша група. Натуральні матеріали, які допускаються до тіла. До них відносяться: тик, сатин, бавовна сумішева, льон, екокотон. В основному вони мають змішаний склад, з переважанням натуральних волокон, гладку поверхню, світлі тони, з різними типами малюнка: геометрією, абстракцією, кліткою, смужкою, горошком і т.д. Їх можна використовувати і для прикраси, і за прямим призначенням, для зручності розміщення. Окремо виділимо екокоттон, як найбільш природну тканину. Вона допускається для декору дитячих подушок, пошиття захисту в ліжечко. В її виробництві використовується органічна бавовна, вирощениа без хімічної обробки, зібрана вручну. Також для відбілювання тканини не застосовують агресивних речовин, а малюнок створюють за допомогою друку на одній стороні. Ці фактори роблять матеріал безпечним, гіпоалергенним, але досить дорогим, адже ручна праця і обов'язкова сертифікація в рази підвищують собівартість кінцевого продукту.
Друга група. Синтетичні і напівсинтетичні матеріали для декорування. До них відносяться: рогожка, гобелен, габардин, ворсові тканини, мішковина, нубук, віскоза і ін. Вони відрізняються фактурою, щільністю, складом. Деякі тканини використовують тільки як чохли на подушки, інші - безпосередньо для набивання матеріалом. Їх кількість і різноманітність дозволяє комбінувати і створювати кожен раз новий комплект декоративних думок, що вносять свіжість і яскраві акценти в звичний інтер'єр.
Набивання також важливе для диванного валика, як і тканина, з якою він виконаний. Існує кілька десятків видів наповнювачів, якими можна заповнити текстиль. Вони розрізняються складом, ступенем зім'ялості, довговічністю, можливістю прання. Як вибрати найбільш підходящий? Пропонуємо ознайомитися з факторами, необхідними для правильного підбору.
Чохли на диванні подушки шиють як з практичної, так і естетичної цілями. Прикраса, різноманітність стилю, можливість прання - це далеко не всі переваги чохлів. З якої тканини їх створюють? Чи можна дати друге життя старим подушкам? Нижче розкриємо всі особливості.
Щоб визначитися з чого зробити чохол, потрібно розуміти його основне призначення. Воно складається з захисту і декору. Захищати можна від випадкової вологи, котячих кігтів, засолювання, пилу. Так, і матеріал підбирається відповідно, флок при наявності домашніх вихованців, скотчгард для відштовхування бруду, текстиль з тефлоновим просоченням при ймовірності попадання вологи. З декоративною функцією прекрасно справляються вельвет, оксамит, рогожка, гобелен. Це досить щільні тканини, з хорошими показниками зносостійкості і довговічності.
Відносно комбінування нових чохлів на подушки зі старим диваном, потрібно врахувати кілька правил:
Сподіваємося, що описані рекомендації допоможуть вам розібратися і зрозуміти, яка тканина ідеально впишеться в вітальню, буде гармоніювати зі старим диваном. А нові м'які меблі, при бажанні, можна підібрати на dommino.ua.
Коментарі 0
Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.
натисніть тут щоб увійти