Спальна кімната є найпотаємнішим місцем в будинку. Саме тут людина може повністю розслабитися, усамітнитися, якісно виспатися. Оформлення і розстановка меблів в цьому приміщенні грають велике значення, оскільки здоровий сон забезпечується сукупністю чинників. Важливий і колір стін, і декор спальні, наповнюваність меблями, і гармонійна її розстановка. Як досягти цієї злагодженості? Створити затишне, красиве, психологічно безпечне місце для сну? Розповімо і покажемо в сьогоднішній статті.
Більшість з нас проживає в типових багатоповерхівках, які мають обмежену квадратуру, невисокі стелі, одне вікно в спальні. Ці умови не дозволяють розставити меблі по фен-шуй, або реалізувати лофт-стиль, але все ж таки є шанси створити затишний, ідилічний куточок відпочинку. Пропонуємо розглянути кілька варіантів розташування ліжка в стандартній спальні, розміром 14м2. Зазвичай таке приміщення має прямокутну форму, але зустрічаються і квадратні кімнати. На розстановку спальних меблів форма особливо не впливає, адже більш важливими факторами тут є двері і вікна.
Варіант 1. Розміщення ліжка паралельно до вікна. Ложі знаходиться біля стіни, створюючи опору узголів'я, при цьому джерела небезпеки (з точки зору психіки) залишаються на увазі. Такий варіант універсальний, підійде будь-який за формою спальні, дозволить вибрати відстань від вікна за потребами, і розташувати додаткові елементи у природного джерела світла (приліжкову тумбу, робочий стіл, або м'яке крісло).
Варіант 2. Установка ложе перпендикулярно довгій стіні. Відмінний спосіб візуально скорегувати витягнуту кімнату. Також має непоганий огляд. Ліжко тут буде центральним об'єктом, що задає тон і стиль приміщення, що важливо враховувати при виборі декору.
Варіант 3. Розташування ліжка в ніші. Планування стандартних квартир не передбачає альков, ніш, і інших відхилень від суворої геометрії. Але її можна створити самостійно, без особливих зусиль. На допомогу прийдуть гіпсокартонні перегородки, вбудовані системи зберігання, і інші елементи. Навіщо вони потрібні? Подібне укриття забезпечує психологічний комфорт відпочиваючого, захищає від зовнішніх, дратівливих факторів, що особливо актуально, якщо кімната виконує кілька функцій.
Варіант 4. Розміщення ложе в кутку, протилежному двері. Тема входу в спальню, і установки ліжка щодо дверей, особливо делікатна. Багато забобони надають двері магічні властивості, категорично забороняють спати ногами в неї, а сон головою до входу, з точки зору психологів, загрожує підвищенням тривожності. Ми пропонуємо альтернативний варіант, який можна втілити в звичайній спальні, тобто поставити ложе в кутку. Так двері буде на увазі, а ноги - на одній прямій із стіною.
Меблювання спальні, її оформлення, повинні мати практичний, але в той же час затишний дизайн. Ця кімната не допускає нагромаджень корпусних меблів, або кричущих тонів. Кожен елемент потрібно підбирати з урахуванням його практичного значення. Як це зробити? Які фактори враховувати?
На закінчення можна сказати, що інтер'єр спальні не є строго регламентованим, він може бути переглянутий у відповідності до потреб господарів. Основний критерій, яким слід керуватися - це зручність розміщення для самих відпочиваючих.
Як правильно розставити меблі в маленькій спальні? Цим питанням задавалося чимало людей, і з часом виробилися кілька універсальних, найбільш комфортних варіантів:
Сподіваємося, викладена інформація була для вас корисно й, і тепер ви знаєте, де краще поставити ліжко, і якими предметами її оточити. А якщо ложе мрії ще не вибрано, ласкаво просимо на Dommino.ua , витончені меблі стане вдалим доповненням вашої спальні.
Коментарі 0
Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.
натисніть тут щоб увійти