Зараз в кожному будинку є диван або інша м'які меблі. Уявити комфортний відпочинок без затишного куточка, нам, жителям мегаполісів, практично неможливо. Звичайно, десь там, у теплого, що пестить моря, можна розкинутися на твердому лежаку, або закутатися в підвішений гамак, але в динамічній, урбаністичному середовищі, м'які меблі просто необхідна. Вона створює той умиротворений, спокійний фон, який потрібен людині після робочого дня, щоб розслабитися і зібратися з думками. Але відпочиваючи на улюбленому дивані, задумалися ви, як він виник? Хто першим придумав вистилали тапчан м'якими покривалами? І скільки часу знадобилося на еволюцію вироби до сучасного вигляду? Сьогоднішню статтю присвятимо історії дивана, і задовольнимо інтерес всіх допитливих.
Перші прообрази дивана з'явилися в стародавні часи. Звичайно, вони анітрохи не походили на сучасні меблі, але функції виконували схожі. Найцікавіше, що культура денного відпочинку, в стані напівлежачи, одночасно розвивалася в двох принципово різних цивілізаціях: на Стародавньому Сході і в античному Римі. Кожна з них мала предмет, віддалено нагадує софу. У римлян це був мармуровий постамент в гостьовій зоні, встелений покривалами і подушками. На Сході - низькі, широкі лави, поверх яких накидали розкішні килими. Слід зазначити, що такі меблі прикрашала будинку аристократичної знаті, і була недоступна звичайним людям. Завдяки своїй монументальності, вона непогано збереглася до наших днів, на фото нижче її можна побачити і порівняти з теперішніми зразками.
Призначалися ці пом'якшені меблі для денного відпочинку, спілкування з гостями, прийняття їжі, тобто проведення світських заходів, в тому числі і політичного характеру. Розташовувалася в кімнатах можуть не бути використовувалася для сну. Природно, що вона була прерогативою багатіїв, адже вони могли собі дозволити цілий день лежати, милостиво приймаючи прохачів, і прихильно, рівних собі. Поява дивана в Європі, його еволюція до сучасного вигляду
Історія появи і розвитку дивана на європейських просторах, почалася з середньовіччя, коли мореплавці відкрили для себе Схід, з усією його розкішшю. Затишні, вистелені килимами приміщення, вразили їх. А звичка приймати гостей напівлежачи, за заставленим стравами столом, викликала благоговіння і повагу. Європейські знатні сім'ї не відразу перейняли цей стиль в свій побут, оскільки аристократам здавалося неможливим зустрічати гостей інакше, як з рівною, ставною спиною, тобто стоячи або присівши на краєчок крісла. До слова сказати, і меблі у них була на той момент (XIV - XV ст.), Сувора, навіть аскетична, яка дозволяла комфортно розміститися або відкинутися для відпочинку. Але з коронацією Людовика XIV, відомого своїм марнотратством, спрагою до розкоші, меблі початку зазнавати зміни. Крісла стали розширювати, наповнювати пом'якшуючими матеріалами: лебединим пухом, шерстю, канапки - оббивати дорогими тканинами, комплектувати валиками або думками. Згодом, звичаї дозволили лежати на таких диванчиках перед гостями.Мода на витончені канапе, розкішні отоманки, поширилася далеко за межі Франції. Європа, в тому числі Росія, не тільки із задоволенням купували французьку м'які меблі, але почали виробляти власні вироби, з урахуванням місцевої культури та матеріалів. Цей період асоціюється з появою справжніх диванів: м'яких, досить просторих, оснащених спинкою, ніжками, підлокітниками, тобто звичних для нас.
XIX - XX століть, з бурхливим розвитком науки, принесли зміни в сферу м'яких меблів. Дивани стали доступними широкому загалу, їх почали створювати менш розкішними, але більш практичними. З'явилася і успішно реалізувалася ідея з установкою механізму трансформації, виникла запатентована дизайнерська набивка, що складається з блоку металевих пружин, збільшився асортимент тканин для оббивки виробів. Так диван набув свого сучасного вигляду, завоював популярність широких мас.
Сподіваємося, що це опис було для вас цікавим, дозволило ще раз оцінити переваги улюбленого м'якого куточка, а якщо такого поки немає, обов'язково загляньте на Dommino.ua , ці моделі не залишать вас байдужими до меблів.
Коментарі 0
Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.
натисніть тут щоб увійти