5 порад щодо вибору килима на підлогу в 2021 році
Хороший і привабливий килим - справжня окраса приміщення. Він дарує затишок, комфорт, тепло і приємні відчуття, крім того відмінно пригнічує шум.
Для того, щоб насолоджуватися красою хорошого килима варто відповідально підійти до покупки.
Багато людей не розрізняють килим і ковролін. Єдине, що є спільне у них - це основа, вона однакова, але ковролін - це покриття на підлогу, яке кладеться від стіни до стіни, продається виключно рулонів. Килими виглядають більш сформовано, мають чіткий дизайн і малюнок, краю акуратно оброблені, використовуються з декоративною метою в приміщенні і укладаються на підлогу зверху на ламінат, лінолеум або паркет.
У даній статті ми розберемося, які килими популярні в 2021 році, який матеріал підходить найбільше і як покласти виріб в кімнаті.
Які килими популярні в 2021 році
Сучасні килими вже не просто аксесуар в кімнаті. Покупцям нецікаво, щоб килим просто був, вони хочуть, щоб він був частиною їхнього розуміння життя. Щоб його виробництво не приносило шкоди навколишньому середовищу, а майбутня утилізація була простою.
З огляду на такі вимоги, дизайнери акцентують увагу на екологічності виробництва, створення нових колірних рішень, варіантів обробки і використанні килимів.
Екологічні килими
Проблема забруднення середовища глибоко стосується кожного з нас - саме тому життя в стилі еко не просто тимчасове явище, а справжнісінька потреба. Виробники роблять ставку на екологічно чисті і перероблені матеріали, тому виготовляють:
- Перероблені килими. Так як деякі види перероблених матеріалів використовуються у виробництві.
- Джутові килими. Вироби, виготовлене з рослинних волокон, вони стильно виглядають в будинку, відрізняються міцністю і високою якістю.
- Сизалеві килими. За структурою нагадують мотузку, надають унікальність будь-якій кімнаті в будинку. Славляться зносостійкість і міцність.
Максималізм в дизайні і килим
Вільне вираження думок і екстравагантність - одні з основних принципів оформлення квартир і будинків в 2021 році. Сучасна ідея максималізм в дизайні та інтер'єрі полягає в комбінації самих різних кольорів, конфліктуючих візерунків. Наприклад, яскраві стіни красиво поєднуються з килимом, які мають різні візерунки.
Килими під старовину або "ефект потертості"
Безсумнівно, в 2021 році вироби на підлогу, позбавлені яскравості і свіжості, як ніби гарненько потерті. При цьому мова йде не про вінтажному виробі, а про цілком новому. Ефект вигоряння досягається шляхом фарбування.
Еко-шик в дизайні килимових виробів
Плюшеві килими як ніколи популярні в 2021 році. Вироби такого типу відмінно виглядатимуть в офісі або спальні, даруватимуть відчуття затишку і невимушеності.
Килим кат-луп
Спосіб виробництва таких килимів непростий - прямі волокна об'єднують з петлеподібними, в результаті виходять неординарні геометричні або абстрактні візерунки. Така комбінація дозволяє створити неординарне покриття на підлогу.
Це основні тенденції, які на думку багатьох професійних дизайнерів будуть найпопулярнішими у 2021 році.
З яких матеріалів роблять килими
Виходячи з використовуваних для виготовлення килимів матеріалу їх поділяють на такі типи:
- Натуральні - з шовку, шкур тварин, бавовни. Вважаються найдорожчими, відмінно виглядають в кімнаті, але за ними потрібен постійний ретельний догляд.
- Штучні - виробляються з натуральної сировини за допомогою переробки і хімічних реакцій, яскравий представник - віскоза.
- Синтетичні - волокна виходять в результаті переробки нафтопродуктів, вугілля, газу, основні представники акрил, поліестер, еластан, поліамід.
На сьогоднішній день у багатьох магазинах можна знайти і комбіновані килими - виготовлені з однаковим поєднанням двох або трьох типів матеріалів. До речі, килими з комбінованих матеріалів вважаються одними з найнадійніших.
Натуральні килими
Шерсть і шовк - основні матеріали у виробництві килимів. З давніх часів наявність цього виробу в будинку було ознакою багатства і розкоші господарів. На сьогодні далеко не кожен виріб підійде під сучасний інтер'єр, та й взагалі воно буде непотрібним.
Типи килимів з натуральних матеріалів:
- Вовняні. Максимально приємні на дотик килими, теплі, забезпечують хорошу звукоізоляцію. Відтінки завжди на такому покритті на підлогу темніші, тому що шерсть погано піддається фарбуванню. З мінусів варто відзначити високу вартість виробів і можливість легкого накопичення статичного заряду. Термін експлуатації - більше 40 років. Головна сировина для виробництва - овеча шерсть.
- Шовкові. Славляться високою міцністю і тривалим терміном використання. Поверхня приємна на дотик, по-особливому блищить. Вироби з такого матеріалу досить часто не кладуть на підлогу, так як вважається що це твори мистецтва.
- Бавовняні. Забезпечують приємні тактильні відчуття, відмінно пропускають повітря. Повністю екологічно чисті, легко піддаються прибиранню, але через деякий час можуть деформуватися і втратити форму. Найчастіше, це відбувається через використання в кімнатах, де постійно підвищена вологість.
- З шкур тварин. Досить екстравагантно виглядають в деяких напрямках інтер'єру, не пропускають шум і звуки, але потребують постійного догляду. В процесі виготовлення використовується шкура корів, рідше - ведмедів, кабанів.
- З шкіри. Такий матеріал не часто використовується у виробництві, але під певний стиль підійдуть, особливо якщо в приміщенні є прямі дивани.
- Бамбукові. Виконують виключно декоративну функцію, тому що мають тверду поверхню, підходять по стиль "еко" і нестандартний стиль інтер'єру.
Штучні і синтетичні покриття на підлогу
Виробники намагаються максимально вдосконалювати ті чи інші килимові вироби, тому багато покриття на підлогу з синтетики нічим не відрізняються від натуральних.
Типи килимів за синтетичними матеріалами:
- Поліамідні. Варто відзначити, що поліамід - це ціла група речовин, але в процесі виготовлення застосовується нейлон. Килими з нейлону пружні, мають тривалий експлуатаційний термін, на дотик приємні, за ними легко доглядати.
- Поліпропіленові. Нитки поліпропілену гладкі, не схильні до пропуску та накопичення пилу, таким чином стандартна прибирання пилососом повинна очистити поверхню.
- Килими, зроблені з такого матеріалу відрізняються нанесеними яскравими візерунками, невисокою вартістю, але вони мають невеликий експлуатаційний термін.
- Віскозні. Міцні та довговічні килими, які з часом не втрачають свій зовнішній вигляд. З мінусів - швидке вбирання вологи.
- Акрилові. Килими з цього матеріалу - це хороша заміна килимах з натуральних матеріалів, відрізняються легкістю, зносостійкість, жаростійкість, гіпоалергенність.
Перераховані матеріали постійно використовуються виробниками сучасних виробів для створення якісних покриттів на підлогу.
Розташування килимів в будинку
Виділяють такі правила розташування килимів в кімнаті:
- Якщо класти виріб в приміщенні з великою площею, то багато місця він не займатиме, а ширина килима варіюється між 1,5 і 2,5 м.
- Якщо передбачено, що килим буде займати більшу частину кімнати, то не потрібно класти його від стіни до стіни - відступ від них рекомендується від 40 см.
- При використанні килима в кухні під обіднім столом, необхідно забезпечити відступ з кожної зі сторін на 50-70 см.
- Виріб даного типу в спальню повинно бути великим за розмірами, так як має закривати весь простір.
- Ставити меблі з великими ніжками плоскої форми на килим з ворсом не потрібно, а менш габаритні меблі можна розміщувати.
Перераховані способи розміщення дозволяють створити оптимальне поєднання всіх елементів і аксесуарів в приміщенні.
Килим в дитячу кімнату
Килим для дитини відрізняється не тільки зовнішнім виглядом, але і певним набором вимог до нього:
- приємний на дотик і в той же час якісний ворс;
- в результаті використання у дітей не з'являється алергій;
- повинні бути візуально приємні для дітей;
- має бути хороше зчеплення з підлогою;
- поєднання з усіма аксесуарами і меблями в кімнаті (можна підібрати картину, щоб обіграти колір килима, або додати декор в тон).
Дитячі килими роблять з тих самих матеріалів, що і звичайні. Ось тільки перевіряють ретельно на кожному етапі виготовлення. Безпека дитини - понад усе, тому необхідно відповідально підійти до процесу вибору покриття на підлогу в дитячу кімнату.
Перевага двосторонніх килимів
Перш ніж купити двосторонній килим, необхідно розуміти його відміну від звичайних виробів. При виробництві двосторонніх моделей не використовується ворс, а поздовжні і поперечні нитки просто переплітаються. Таким чином виходить красивий і практичний килим з однаковим малюнком з обох сторін.
До переваг належать:
- довговічність, тривалий термін зберігає свої першорядні якості;
- відсутність ворсу означає те, що пил не буде накопичуватися;
- простий догляд за виробом.
Двосторонні килими стають менш популярними, але ви можете їх замовити у відповідному магазині.
Коментарі 0
Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.
натисніть тут щоб увійти