Без ліжка неможливо уявити повноцінного нічного відпочинку. Вибираючи його під певний інтер'єр, з необхідним набором функцій, звертаєте ви увагу на матеріал виготовлення? Сировина з якого виробляються меблі, впливає на термін їх експлуатації, комфорт і безпеку відпочиваючого, тому є одним з головних критеріїв підбору. Що важливо знати про меблеве дерево? Як відібрати якісну, екологічну сировину, для міцного ліжка? Про це ми розповімо в сьогоднішній статті.
Меблі для сну виробляється з різних порід дерева. Вони відрізняються міцністю, стійкістю до несприятливих факторів зовнішнього середовища, ціною, структурою. Найбільш популярними, часто використовуваними в наших широтах, є такі породи.
Вважається твердим сортом дерева середньої щільності. Його міцність оцінюється на одному рівні з дубом, він може витримувати підвищені навантаження без деформацій і тріщин. При цьому, структура деревини в міру в'язка, еластична, тобто легко піддається обробці, приймає гнуті форми, завдяки чому має широку сферу застосування. Зносостійкість ясена висока, він практично невразливий для ударів, стрибків, при інтенсивній експлуатації не втрачає своїх властивостей. Також володіє водостійкими якостями, не псується при контакті з водою і прямими сонячними променями. Ціна меблів з такого дерева висока, але повністю окупається тривалим і бездоганним терміном служби.
Дубове ліжко - це класичний зразок міцності і довговічності. Воно міцне, важке, тверде, не піддається механічним пошкодженням, гідно витримує перепади температур в приміщенні. Має високу вологостійкість, навіть в несприятливих умовах ймовірність появи грибка або цвілі в деревині дуже низька. Дерево практично не гниє, для досягнення глибокого, темного кольору, витримується роками у воді, після чого висушується і покривається лаком. Дубові ліжка ніхто не прикрашає, саме природний відтінок надає виробу розкішний зовнішній вигляд. Ціна відповідає характеристикам дерева, через що, дубові меблі вважаються елітними, не призначеними для масового використання.
Тверда порода дерева, з високою щільністю, але малою еластичністю. Слугуватиме міцним виробом тільки після правильної сушки, при дотриманні стабільного мікроклімату в кімнаті. Якщо деревина погано висушена, піддається впливу прямих сонячних променів, або сухому теплі (батареї, електрообігрівачі), вона деформується, стає крихкою, вразливою до механічних впливів. Контакту з водою, підвищеної вологості, також не витримує, може стати джерелом цвілі і грибка. Зате не викликає нарікань за якістю кріплень. Конструкція з бука добре тримається шурупами, прекрасно склеюється, а значить в процесі експлуатації не буде розхитуватися, скрипіти. Букові поверхні можна фарбувати, покривати лаком, полірувати, завдяки чому підвищується стійкість до факторів зовнішнього середовища, розширюються можливості для дизайнерського оформлення.
Має середні показники щільності і міцності деревини. Вона м'якша, в'язка, пориста, зважаючи на присутність смоляних каналів. При витриманій технології сушки ці фактори нівелюються, і на виході виходить якісна сировина, з непоганими експлуатаційними характеристиками. Сосна має високу популярність через доступну вартість (у порівнянні з твердими породами дерева), швидкому процесу зростання, що збільшує її оборот на ринку. Довговічність ліжка з масиву сосни буде середньої, приблизний термін служби 5-10 років.
М'яка, в міру щільна порода дерева, що відрізняється різноманітністю властивостей. Руйнується при впливі сонячного світла і гарячого повітря, зате чудово себе проявляє в приміщеннях з підвищеною вологістю. Добре тримає кріплення з шурупів, клею, але псується при забиванні цвяхів. Достойно переносить хімічну обробку, обшкурення, що дає широкі можливості для дизайну, імітації цінних порід дерева. Каркас, виготовлений з вільхи, при належних умовах прослужить до 7 років.
Ліжко з натурального дерева не є універсальним. Воно має свої плюси і мінуси, які, власне, формують попит, породжують конкурентні види виробів. Щоб оцінити необхідність в ложі з цільного масиву, пропонуємо ознайомитись з його характеристиками.
Переваги меблів з масиву дерева:
Недоліки меблів з натурального дерева:
Високу конкуренцію масиву дерева становлять деревно-стружкові плити. Меблі з них в рази дешевше, але чи є ще достоїнства? Так, пропонуємо їх перелік.
До недоліків меблів з ДСП і МДФ можна віднести.
Натуральне дерево несе в собі певну енергетику, яка необхідна для спальні. У той час як ліжко з деревинно-стружкових плит, позбавлена можливості позитивно впливати на сплячого. Тому дитячі меблі неодмінно повинні бути виконані з натуральної сировини, яке може створювати потрібний настрій.
Наприклад дуб, здавна вважається джерелом сили, мужності. Створює в спальні атмосферу спокою, затишку, захищеності. Сон в такому ліжку буде міцним, глибоким. А ось ложе з сосни взагалі має лікувальні властивості. Аромат її смол, що виділяються в повітря, заспокоює, розслаблює, очищає від шкідливих мікроорганізмів. Ясень в давнину використовували як амулет, захисний оберіг від негативних енергій. Ліжко з такого дерева стане справжньою фортецею для отдихающего.Ольха - покровителька сім'ї. Ложе з неї наповнить спальню мирними енергіями, які зміцнюють подружні зв'язки.
Тепер ви знаєте, які матеріали, якими властивостями володіють, що краще використовувати в своїй спальні. А як вибрати якісне ліжко за приємною ціною, підкаже Dommino.ua.
Коментарі 0
Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.
натисніть тут щоб увійти