Приваблива, затишні м'які меблі, є серцем сучасних квартир. На комфортному дивані збирається вся родина після важкого трудового дня, тут же відбуваються зустрічі з друзями, родичами. Він служить місцем відпочинку, спілкування, трапез, творчої діяльності. Все це бурхливе життя, звичайно, відбивається на зовнішньому вигляді м'якого куточка. Оббивка брудниться, сидіння зношується, диван набуває характерний запах. Однак, ці неприємні зміни виправленні. Регулярний, правильний догляд за меблями, робить сліди щоденної експлуатації непомітними, зберігає привабливість вироби. Сьогоднішню статтю хочемо присвятити методам розумного догляду за м'якими меблями. Розповімо про способи позбавлення від плям, правильному чищенню різних видів оббивок, і секрети підтримки чистоти дивана.
Так як диван є центром життєдіяльності сім'ї, він схильний до забруднень самого різного походження. Найчастіше, на оббивці зустрічаються такі плями:
Якщо в будинку присутні маленькі діти, домашні вихованці, до перерахованого вище набору приєднуються сліди біологічних рідин (сечі, слини), шерсть тварин. Всі ці продукти життєдіяльності диван не прикрашають, з ними потрібно боротися, бажано відразу після появи. Застарілі плями виводяться набагато гірше свіжих, вони не тільки псують естетичний вигляд м'яких меблів, а й структуру оббивки, можуть служити причиною появи неприємних запахів, цвілі в наповнювачі. Позбутися від забруднень на дивані можливо зазначеними нижче способами.
Догляд за диваном в домашніх умовах не є проблематичним. Щоб меблі виглядали привабливими, свіжими, досить щотижневого прибирання, хімчистки вироби раз в квартал, або в міру забруднення. Однак методи чищення слід підбирати з урахуванням виду оббивного матеріалу: засіб, освіжаючий колір тканини, не підійде для шкіри, а спрей, який поліпшує її структуру, залишиться незмивною плямою на текстильній поверхні. Щоб не відчувати оббивку нового дивана методом проб і помилок, пропонуємо ознайомитися з особливостями догляду за різними матеріалами.
Натуральна шкіра - це класика серед оббивок. Вона практична, довговічна, красива, вважається елітним матеріалом, при цьому, невибаглива в догляді. Частка такого дивана складається з парочки простих дій, а саме:
Пилосос з м'якою насадкою впорається з пилом, дрібним сміттям в щілинах. При бажанні, замість нього можна використовувати вологу фланелеву ганчірку. Видимі забруднення (залоснівшіеся ділянки, сліди взуття, біологічних рідин) легко видаляються зі шкіряною поверхні мильним розчином. Мило рекомендується використовувати господарське, без підсушують шкіру добавок.Для підтримки блиску, структури, приблизно раз на пів року, потрібно обробляти шкіряну оббивку захисним засобом. Це можуть бути: промислові спреї, спеціальні воски, або народні засоби - касторове масло, гліцерин. Вони захищають шкіру від розтріскування, відновлюють її еластичність, надають натуральний глянець, доглянутий зовнішній вигляд дивана.
Чого не можна робити зі шкіряною поверхнею під час чистки?
Екошкіра, або полімерний матеріал на тканій основі, є замінником натуральної шкіри. Успішно і повсюдно використовується понад двадцять років. Його вартість набагато дешевше натурального аналога, а експлуатаційні властивості приблизно на одному рівні. Шкірзам виглядає ефектно, служить довго (при належному догляді).Для його чищення не потрібні дорогі кошти, багато видів забруднень видаляються мильним розчином. Також не рекомендується використання пилососа. Він може залишити мікроподряпини на поверхні, які згодом призведуть до розтріскування матеріалу. Що робити можна і потрібно?
Диван з тканинною оббивкою вимагає більш ретельного догляду, ніж вироби покриті шкірою. Останні мають щільну структуру, завдяки якій пил не проникає в наповнювач, а накопичується на поверхні. Тканинні дивани такою характеристикою похвалитися не можуть. Вони збирають на себе і пропускають в наповнювач не тільки пил, але інші сліди життєдіяльності, через що брудняться швидше, а чистити їх складніше. Також, утруднення щодо способів догляду, викликає різноманітність тканин. Кожен вид має свої нюанси, які необхідно знати, щоб зберегти оббивку в презентабельному стані. Пропонуємо ознайомитися з характеристиками найпопулярніших оббивних тканин, способами їх очищення.
Флок. Сучасний, практичний, нетканий матеріал, що володіє ефектом "антикіготь", тобто підходить для сімей з домашніми тваринами. У плані експлуатації і догляду невибагливий, але має такі особливості:
Відповідно, флокову оббивку потрібно часто пилососити (2-3 рази на тиждень), а для видалення забруднень використовувати звичайне господарське мило, в поєднанні з губкою і водою. Хімчистка такої тканини не потрібна, локальні, свіжі забруднення легко прибираються дитячої вологою серветкою.
Жаккард. Тканий матеріал, зазвичай з рельєфним візерунком. Завдяки особливому переплетенню ниток, досить міцний, і дуже красивий. Догляд за ним потрібно делікатний, виключаються жорсткі щітки, абразивні засоби. Може використовуватися: пилосос з м'якою насадкою, миючі засоби на водній основі, професійна хімчистка.
Штучна замша. Має безліч фактур, на дотик приємна, м'яка як велюр, але більш зносостійка. В процесі експлуатації вона не стирається, не розтягується. Догляд за тканиною полягає в регулярній сухому чищенню. Миття, вологе прибирання, даним текстилю протипоказані. Пил, дрібне сміття, прибираються пилососом, а плями видаляються вологими серветками.
Тепер ви знаєте як доглядати за своїми меблями, як мити ті чи інші поверхні, а якщо старому дивану описані методи не допомагають, заходите на Dommino.ua , підберемо новий.
Коментарі 0
Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.
натисніть тут щоб увійти