Сучасний інтер'єр кімнат нерідко поєднує в собі елементи абсолютно різних стилів, але є аксесуари, які можна використовувати в будь-якому типі оформлення - балдахіни. Така прикраса має не тільки декоративні, але і практичні функції, про які й поговоримо в нашій статті.
Балдахін - це спеціальний полог {сітка}. З'явився він дуже давно і головним його завданням був захист від холоду і протягу відпочиваючого людини. Але сучасні тенденції позначили для цього елементу інтер'єру нову функцію - прикрашати кімнату, зокрема зону навколо спального місця.
Цей декор підійде практично під кожен стиль, адже є варіанти як з легких, мереживних, так і щільних тканин. Його можна використовувати для дорослої спальні і якщо потрібно прикрасити дитячі ліжка. Багато хто робить балдахін довгим, що дозволяє повністю закрити ліжко і захистити сплячого від комах, холоду. Ще однією допоміжною функцією є захист відпочиваючого від сонця, тому балдахін можна зустріти, натягнутим над лежаками на пляжах.
Вирішивши зробити у себе в спальні балдахін, необхідно пам'ятати, що за ним потрібен особливий догляд у вигляді регулярного прання і прасування. Тому, варто задуматися, над конструкцією кріплення, щоб можна було легко і без особливих зусиль зняти тканину.
Використовуються 3 основних форми кріплення балдахінів:
Найчастіша форма - класична. Біля ліжка встановлюють опори (дерев'яні або металеві), на які і кріпиться тканину.
Більш сучасний варіант - купол. Особливість такого типу балдахіна то, що він кріпиться до стелі за допомогою кронштейна. Купол може мати найрізноманітнішу форму, а тканину лягати драпіруванням, закриваючи всю ліжко.
Балдахін може мати форму півкола. Щоб створити ефект навісу, тканину тримається на каркасі дугоподібної форми, сама ж перекладина прикріплена до стіни.
Вибирати конкретну форму потрібно виходячи з того, в якому стилі буде виконана кімната і де буде знаходитися спальне місце.
Після того, як визначитеся з формою, можна вибирати основу.
Якщо ви наважуєтеся зробити балдахін в класичній формі, то потрібно в якості кріплення поставити штанги і стійки, вони повинні кріпитися безпосередньо до ліжка. У деяких випадках по периметру на стелі натягуються троси і мотузки, саме на них висить тканину.
Якщо балдахін в формі півкола, то буде потрібно якусь підставу, на якому є кріплення на стіну. Можна фіксувати такий вид балдахіна на трубі, при цьому один з її кінців буде прикріплений до стінки.
Балдахін в формі купола, мабуть, найважчий для фіксації. Він кріпиться на кронштейн, який ще потрібно акуратно вмонтувати в стелю. Найчастіше такий варіант балдахіна використовується в дитячій кімнаті, але бувають і варіанти кріплення у дорослих.
Що стосується способів кріплення, то тут є дуже багато варіантів, а вибрати їх можна виходячи з складності роботи і простоти використання.
З огляду на те, що підстава може бути різним, то для кріплення можна вибрати наступні способи:
Якщо ви хочете зробити балдахін над ліжком, то до вибору матеріалу потрібно поставитися дуже відповідально. Залежно від того, яку ви оберете тканину - легку, ненав'язливу або важку, залежить загальне сприйняття приміщення.
Легке полотно. Такий варіант відмінно пропускає повітря, не збирає на собі пил і дуже рідко забруднюється, при цьому простий у чищенні.
Важка тканина. Використовується якщо потрібно захистити спальне місце від шуму і світла. Але є і недоліки - на такий матерії збирається багато пилу, можуть з часом завестися пилові кліщі, вона досить важко пропускає повітря.
Для важкого балдахіна підходять матеріали:
Також, потрібно належну увагу приділити Пологи, їх прикраса залежить від загального стилю кімнати.
Незважаючи на те, що балдахін популярний елемент інтер'єру, він виконує не тільки декоративні функції, але має і практичне значення:
Незважаючи на те, що цей елемент інтер'єру виконує багато функцій, є ряд недоліків, які потрібно взяти до уваги.
Багато дизайнерів відмовляються використовувати балдахін на ліжка для спальні з наступних причин:
Важливо також пам'ятати, що щільні тканини збирають на себе багато пилу, тому можуть завестися пилові кліщі, що викликають алергію.
Його можна використовувати з самого народження дитини до досягнення нею певного віку. Якщо у дитини є алергія, то використовувати балдахін небажано.
Купуючи дитяче ліжечко, батьки купують комплект текстилю, який потім до неї кріпиться. Комплект складається з бортиків, простирадло і балдахіна. Фіксуються вони на ліжечку або на манежі кронштейном, на якому є кільце.
Незалежно від того, хлопчик чи дівчинка народилася, такий балдахін можна використовувати сміливо. Але так склалося, що дівчатка балдахіни люблять більше. Він відмінно вписується в інтер'єр кімнати для маленької дівчинки. При цьому абсолютно не важливо який він форми. А ось до вибору кольору потрібно підійти ретельно, вибирати відтінки, які не дратують нервову систему. Красиво виглядає рожевий і блакитний, білий і кораловий балдахін.
Зробити самостійно красивий балдахін не так вже й складно, необхідно лише бажання, наявність будь-якого інструменту, трохи фантазії і потрібна тканина.
До переваг саморобного виготовлення потрібно віднести:
Щоб повністю здійснити задумане знадобляться:
В першу чергу потрібно зшити сам полог з 2-х або 3-х полотен, краю обробити. Зверху необхідно пришивати петлі, кулиску. Карниз варто закріпити під стелею на вертикальних опорах, але попередньо на нього повісити тканину, розправивши її.
Матеріал балдахіна потрібно вибирати під текстиль в кімнаті. Зверніть увагу з якої щільності тканин зроблені ваші покривала, декоративні подушки, штори. Якщо ви хочете зробити більш авторський варіант балдахіна, його можна, прикрасити бісером, стразами, бантами, квітами з атласних стрічок, паперовими метеликами на шпильках.
Коментарі 0
Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.
натисніть тут щоб увійти