Сучасні меблеві салони пропонують споживачеві великий асортимент виробів, різної структури і цінової категорії. Але якщо з формою, бажаним функціоналом все зрозуміло, то питання про категорії тканини, використовуваної для оббивки, викликає деякі труднощі. Що це таке? Навіщо її обирати? Як не помилитися? У сьогоднішній статті відповімо на питання, що цікавлять, і надамо короткий огляд існуючих категорій тканин з прикладами.
Будемо відверті, в більшості випадків, споживач засновує вибір м'яких меблів на зовнішніх факторах: привабливості, кольорі, м'якості оббивки, залишаючи мало уваги нутрощам, механізму розкладки. А поняття "категорія тканини" безпосередньо відноситься до цього зовнішнього враження. Воно характеризує використовуваний текстиль за ступенем щільності, зносостійкості, довговічності, стійкості до тертя, схильності вигоряння. Відповідно, під кожною цифрою, що представляє певну категорію тканини, криється її характеристика, за якою можна зробити висновок про термін служби оббивки, виробу в цілому.
Вибір тієї чи іншої групи тканини впливає і на ціну м'яких меблів. Наприклад модель дивана з однаковою конструкцією і комплектацією, залежно від типу оббивки, може перебувати в різних цінових категоріях. А кінцева вартість індивідуально підібраною софи, відрізнятися від виставленої на вітрині. При цьому важливо пам'ятати, що меблеві тканини можуть класифікуватися не тільки за якісною ознакою, але по трендовим квітам, принтам, фактурами. Щоб не заплутатися в цьому достатку текстилю, і була створена система категорій тканини. Нижче пропонуємо ознайомитися з нею детальніше.
За міжнародним стандартом, все меблеві тканини діляться на 8 груп, або категорій. У кожної з них є десятки зразків, різних за структурою, методу обробки, складу, але схожих за експлуатаційними характеристиками. Стартує ця класифікація з нульової групи тканини:
Сподіваємося, огляд існуючих груп тканин допоміг розібратися в меблевому текстилі, і визначитися, яка оббивка буде прикрашати ваші нові меблі.
Зіставивши характеристики різних класів тканин, стає помітно, що 0-вая категорія програє іншим в експлуатації. Так навіщо вона потрібна? Де її використовують?
М'який куточок, оббитий текстилем нульового класу - не рідкість. Він типовий для виставкових зразків, дозволяє полегшити масивний виріб, відчутно впливає на його ціну, в сторону здешевлення. Хоча тонкий матеріал має обмежений термін експлуатації, різноманітність фактур, кольорів, принтів, робить його дуже популярним серед споживачів. При сучасному ритмі життя, багато людей роблять вибір на користь недовговічного, але красивого, недорого текстилю, залишаючи важкі, дорогі полотна, без уваги.
Відповідно, основна сфера використання тканин 0-вої категорії - це оббивка меблів домашнього призначення. Навантаження на такі вироби невисока, і вони добре проявляють себе на протязі всього терміну служби. Три, а то і п'ять років, матеріал зберігає свою привабливість: не розтягується, що не витирається, не рветься. Стійкість до вигоряння у нього, звичайно, менше. При попаданні прямих сонячних променів, текстиль нульової категорії стане тьмяніти, тому його потрібно захищати від ультрафіолету щільними портьєрами.
Залежність зовнішнього вигляду оббивки від типу догляду, теж відчутна. Вона потребує дбайливого чищення щадними засобами, без рясного зволоження (ідеально підійде неконцентрований мильний розчин). При цьому щітку краще замінити губкою, а для пилососа використовувати спеціальну меблеву насадку.
Тепер ви знаєте де, навіщо використовується нульова категорія тканини, і зможете вирішити для себе що краще: недорогий текстиль або якісна оббивка з відповідними характеристиками. А Dommino.ua надасть зразки різних тканин на ваш вибір.
Коментарі 0
Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.
натисніть тут щоб увійти