Спальне місце на подіумі міцно увійшло в інтер'єри вітчизняних квартир. Їх створюють на узвишші, в поглибленні, посередині спальні, на приєднаній утепленій лоджії. Чому? Подіум є розділяє елементом, який здатний зонувати простір без зведення стін, гіпсокартонних перегородок, і інших прийомів, що віднімають площу. Ліжко-подіум особливо актуальне для квартир-студій, але успішно використовується і в стандартних спальнях. Сучасне, креативне, що привертає увагу - так можна схарактеризувати ложе, розташоване на платформі. Якщо ви прагнете до нестандартного, цікавого оформлення свого будинку, варіант зі спальним місцем на узвишші - для вас. А в даній статті ми є розповімо і покажемо, як створити його своїми руками, і не допустити помилок при будівництві.
Ви зважилися створити подіум в спальні. Ідея дійсно стоюща, цікава, не надто складна в реалізації. Однак поспішати з виконанням не варто. Важливо ретельно продумати, візуалізувати майбутнє місце розташування ліжка, його дизайн, габарити. Найкраще це зробити за допомогою ескізу, або спеціальних програм проєктування меблів. Цей крок, в залежності від знань і умінь, може зайняти від декількох годин до декількох днів. Але результат вартий витраченого часу. Наочна картинка перед очима дозволить оцінити саму ідею, спосіб її реалізації в конкретному просторі, а також доцільність того чи іншого декору. Крім описаних вище переваг, проєктування спростить підрахунок необхідних матеріалів, допоможе зробити правильний розпил, і добитися ідеального кінцевого результату.
У багатоквартирних будинках прийнято використовувати каркасні подіуми. В якості основи може застосовуватися метало профіль або дерев'яні бруси. Вибір матеріалів залежить від вологості приміщення і функціонального навантаження піднесення. Так, якщо спальня сира, в неї потрапляє мало сонячного світла, краще використовувати метал. Його ж рекомендують в якості основи для подіумів з системою зберігання, багатоступеневих конструкцій. Дерев'яний каркас буде ідеальною основою для простого піднесення, розташованого в спальні з сухим мікрокліматом. Обшивається він, звичайно, ДСП або листами фанери, поверх яких накладається фінішна обробка (ламінат, шпон різних видів дерева, і т.д.).
Відносно розрахунку матеріалів , найбільш економним, зручним варіантом, буде створення проекту ліжка в спеціальній програмі. Є безліч фірм, які здійснюють підбір і розпил дерева згідно з проектом клієнта, що спрощує подальшу самостійну роботу над подіумом. Можна піти й іншим шляхом. Провести приблизний розрахунок матеріалів (як правило, з запасом), закупівлю, і самостійний розпил електролобзиком. Досвідчені майстри стверджують, що другий варіант часто більш витратний, зважаючи похибок при розрахунку і розпилі.
Щоб спорудити комфортне спальне місце на узвишші, будуть потрібні:
Інструменти, необхідні для будівництва подіуму:
Опорна рама одночасно розв'язує дві задачі: створює необхідну височину, а також служить основою для каркаса ліжка. Її формування є найважливішим етапом будівництва, оскільки цілісність конструкції повністю залежить від опори. Правильний вибір місця і матеріалів, забезпечує стійку, міцну раму, здатну витримати регулярні і підвищені навантаження. Якщо подіум планується виключно для сну, в окремій кімнаті, опорну конструкцію формують з дерев'яних брусів. Для квартири-студії, як правило, використовують основу з металопрофілю, оскільки піднесення на відкритому просторі набуває мультифункціональне значення. Воно одночасно зонує, служить спальним місцем, а після зняття матраца може стати ефектною лаунж-зоною.
Пропонуємо розглянути класичний варіант опори на дерев'яних лагах. Її легко виготовити самому, використовуючи бруси квадратного перетину і цвяхи, які за бажанням можна замінити на шурупи. Розміри, схему кріплень, рекомендується прорахувати відразу на етапі проєктування ліжка, щоб уникнути помилок у вимірах.Готовий, відображений на папері або екрані креслення, дозволить швидко, правильно зібрати раму, і перейти до наступного етапу - будівництва каркаса.
Створення каркаса для подіуму - найбільш складний етап робіт. Він займає досить багато часу, вимагає граничної уважності. Як виготовити його без помилок? Новачкам меблевої справи краще керуватися готовим проєктом, розпил якого виконали професіонали. Такий варіант чимось нагадує дитячий конструктор: ми беремо готовий набір елементів, будуємо з нього ліжко. Кожна деталь вже відміряно, підігнана, вимагає тільки правильного розміщення, періодичної перевірки рівня, і адекватних кріплень. Якщо ж ви володієте розвиненим технічним мисленням, можна створити подіум за власними кресленнями. Такий підхід займе більше часу, але послужить задоволенням амбіцій.
Етапи зведення каркаса.
Після виготовлення обраного спального місця, будівництво ліжка-подіуму можна вважати закінченим. Попереду залишилася фінішна обробка, і солодкий сон на новому місці
Після завершення всіх монтажних робіт, перед фінішною обробкою, потрібно виділити кілька днів для обробки деревини. Щоб вона не руйнувалася під впливом несприятливих факторів, бажано використовувати морилку або лак на водній основі, для розтину поверхонь. Також, при виявленні дефектів на панелях, на даному етапі можна виправити ситуацію за допомогою шпаклівки по дереву. Кінцевий дизайн подіуму варто підбирати в поєднанні із загальним інтер'єром кімнати. Це може бути:
При виборі фінішної обробки подіуму, важливо пам'ятати і про комфорт, зручність користування, тим або іншим матеріалом. Адже в першу чергу піднесення буде використовуватися для сну, і ковзний лінолеум, як би красиво виглядав, стане не найвдалішим варіантом. Те ж саме можна сказати про ковролін. Синтетичні волокна активно накопичують в собі пил, їх безпосередня близькість до дихальних органів, може спровокувати неприємні симптоми під час сну: свербіж в носі, чхання, алергічні реакції. Тому вибирайте фінішну обробку ретельно, враховуючи зовнішній вигляд і експлуатаційні характеристики.
Будь-який масштабний проект, навіть продуманий до дрібниць, не застрахований від помилок. Особливості матеріалів, наявність або відсутність досвіду, тимчасові обмеження, здатні вплинути тільки на кількість промахів, але не виключити їх повністю. Створення ліжка з нуля - трудомісткий процес, на різних етапах якого, можуть виникнути такі похибки.
Підводячи підсумок, можемо сказати, що від помилок ніхто не застрахований. Це природний побічний процес будь-якої діяльності. Якщо ви бажаєте самостійно створювати меблі для дому, то ліжко-подіум прекрасний спосіб випробувати свої сили, досить простий, але вимагає уваги і старанності. Якщо ж цей процес здався вам занадто тривалим, не варто витрачених сил, ласкаво просимо на Dommino.ua, готові, красиві вироби, порадують ціною і дизайном.
Коментарі 0
Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.
натисніть тут щоб увійти