• Доставка по всій Україні Доставка по всій Україні
  • Салони в кожному великому місті України Велика мережа салонів
  • Можливість повернення до 14 днів товарів з наявності
  • Європейська якість матеріалів та виготовлення Європейська якість
  • Своє виробництво і контроль якості без посередників Без посередників

Домашній догляд за диванами: чистка оббивки, видалення катишків

Сучасний стильний і затишний інтер'єр неможливо уявити собі без м'яких меблів. Бренд «Dommino», володар сертифікату УкрСЕПРО, вже понад 15 років займається виробництвом кутових і прямих диванів, крісел, крісел і модульних систем, що проходять передпродажну п'ятиступенчату систему контролю якості. В процесі виготовлення м'яких меблів ми використовуємо оббивні матеріали і наповнювачі високої якості, але щоб бездоганний зовнішній вигляд меблів зберігся на довгі роки, її власник повинен забезпечити їй необхідний регулярний догляд.

Правильний догляд за предметами м'яких меблів включає в себе своєчасну чистку (професійну або самостійну), видалення катишків з тканинної оббивки, прання знімних меблевих чохлів. У нашій статті ви знайдете корисні рекомендації по всім перерахованим етапам догляду, і, скориставшись ними, зможете надовго зберегти «товарний вигляд» улюбленого дивана або крісла.

Домашнє чищення м'яких меблів

Будь-який предмет м'яких меблів, навіть якщо на ньому немає явно помітних плям, вимагає періодичного очищення від пилу і дрібних забруднень. Провести «планову» чистку можна за допомогою:

  • звичайного пилососа (можна в «дуеті» з вибивачкою для килимів та меблів); ​​
  • миючого пилососа;
  • парогенератора.

Після обробки дивана чи крісла звичайним пилососом , меблі необхідно протерти вологою матерією. Відзначимо, що пилосос прибирає пил тільки з поверхні дивана, тому більш ефективним методом буде додаткове вибивання. Для цього потрібно накрити диван вологим простирадлом і ретельно вибити його вибивачкою. Пил з глибших шарів наповнювача залишиться на простирадлі, яку можна буде випрати. Коли диван просохне, по ньому рекомендується пройтися пилососом, щоб видалити залишки пилу.

Чистка дивана миючим пилососом рекомендована не для всіх типів оббивки. Якщо ваш прямий або кутовий диван оббитий велюром або іншою тканиною з ніжними ворсинками, краще не експериментувати з миючим пилососом, а ось менш делікатні оббивки (наприклад, мікрофібра) чистяться їм вельми успішно. Цей метод не рекомендується використовувати при підвищеній вологості, оскільки диван буде дуже довго сохнути, що негативно відіб'ється на стані наповнювача.

Якщо ж у вас немає миючого пилососа, то купувати його не обов'язково - таку техніку можна взяти напрокат за помірну плату.

Серед сучасних методів видалення забруднень з м'яких меблів одним з найбільш ефективних визнана чистка парогенератором (пароочищувачем).Однак застосовувати цей спосіб слід з дотриманням наступних необхідних технічних вимог:

  • температура генерується пара повинна бути не менше 155 градусів;
  • вологість - не більше 5% (тобто, пара повинна бути сухим);
  • тиск при подачі пара має бути не менше 5 бар.

Такі характеристики пара дозволяють розчинити їм більшість плям, не зашкодивши при цьому диванній оббивці. Забруднення обробляється струменем пара під кутом, після чого залишки вологи з розчиненими в них частинками бруду видаляються серветкою з мікрофібри.

До речі, парогенератор здатний не тільки боротися із забрудненнями, але також і оновлювати структуру тканини. Під впливом пари зім'яті і збиті ворсинки розправляються, а оббивна тканина набуває блиск і гладкість - після обробки диван виглядає як новенький! Крім того, пароочисник ефективно знищує личинки молі, пилових кліщів, лусочки шкіри, хвороботворних мікробів, а також спори різних грибів і цвілі, здатні викликати алергію.

Прання знімною оббивки

Знімна тканинна оббивка - зручне рішення для господарів диванів і крісел. Правильний догляд за нею досить простий:

  • Знімаємо меблевий чохол і вивертаємо його навиворіт (якщо на знімній оббивці є блискавки - їх необхідно застебнути).
  • Пилососи диван або крісло, використовуючи насадку без щетини.
  • Прання оббивки можна проводити як машинну, так і ручну. Якщо ви обрали варіант машинного прання - встановіть «делікатний» режим (без віджиму!) І використовуйте не надто гарячу воду (ідеально - 30-40 градусів). В якості миючого засобу можна взяти щадну рідину для прання вовняних речей або спеціальний шампунь для меблів.
  • Висушуємо оббивку до легкої вологості і натягуємо її на меблі - в цьому випадку чохол не зможе «збігтися» і після висихання сяде на диван як влитий.

Видалення шерсті і катишків з дивана

Катишки з м'яких меблів найкраще прибирати за допомогою машинки, призначеної спеціально для цієї мети. У продажу є два види цих недорогих приладів: працюють на батарейках або від мережі. Крім того, можна скористатися більш «екстремальним» способом - збрити катишки звичайним бритвеним верстатом, однак цей метод небажаний, оскільки може пошкодити волокна тканини.

Шерсть домашніх вихованців прекрасно видаляється вручну - для цього необхідно надіти гумові рукавички і поводити руками по дивану або крісла. Для кращого ефекту рукавички змочуються водою. Господарям собак і кішок, які обрали диван для відпочинку і не бажають від цього відучуватися, рекомендується придбати спеціальний засіб для оббивки, що запобігає налипання вовни на м'які меблі.

Домашня чистка диванів в залежності від виду оббивки

Сучасні м'які меблі - дивани, канапки, модульні системи - розрізняються між собою оббивними матеріалами, найбільш поширеними серед яких є:

  • флок;
  • жаккард (штучний шовк);
  • велюр;
  • мікрофібра;
  • шенил;
  • шкіра (натуральна або штучна).

Оббивка з флока прекрасно чиститься меблевою щіткою.Якщо на флоці зам'явся ворс, поверхню дивана можна обробити парогенератором або праскою з відпарювачем. Чудово підійдуть і звичайні водорозчинні миючі засоби. Не можна чистити флок тільки спиртовмісними засобами, оскільки спирт розчиняє клей - флокову основу, на якій тримається ворс.

Жакардова оббивка чиститься «сухим» способом, тому краще скористатися послугами професійної меблевої хімчистки. Самостійно видаляти пил з диванів, оббитих жаккардом, можна пилососом, сухою м'якою щіткою або губкою.

Дивани, канапи і крісла, оббиті велюром , теж добре чистяться пилососом і м'якою щіткою. Для більш «серйозного» очищення дозволяється використовувати щадні миючі засоби на водній основі.

Мікрофібра - один з найбільш стійких і довговічних оббивних матеріалів. Вона не линяє, не вицвітає з часом і в цілому не вимагає особливо складного догляду. Мікрофіброві м'які меблі досить періодично очищати пилососом, одежною щіткою або сухою губкою, щоб надовго зберегти її шовковистий блиск.

Шенілова оббивка дуже популярна на сучасному ринку м'яких меблів. Регулярний догляд за нею полягає в обробці пилососом, а видалити плями з шеніла можна сумішшю з води і аміачного розчину (3-6%). Відзначимо, що шенілові меблеві чохли не особливо «люблять» вологу обробку. Якщо ви все ж вирішили їх випрати, бажано робити це при температурі води не вище 40 градусів.Крім того, пам'ятайте, що шеніл не можна віджимати вручну, прасувати праскою і видаляти плями за допомогою відбілювачів.

Шкіряні м'які меблі - самий довговічний і практичний варіант. Повсякденні забруднення та інші плями з їх поверхні добре видаляються бавовняною тканиною, змоченою у звичайній воді або мильному розчині. Головне - уникати агресивних хімічних складів, особливо що містять хлор, скипидар і нафтопродукти.

Корисні рекомендації від «Dommino» допоможуть надовго зберегти чудовий зовнішній вигляд вашої м'яких меблів. Слідкуйте за новими публікаціями в нашому блозі і не забувайте відвідувати наші розпродажі!

Коментарі 0

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

натисніть тут щоб увійти

Наші магазини
Знайти магазини у місті